В Пловдив не дават...

на геодезическа тематика.
stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

В Пловдив не дават...

Мнение от stoianeca »

Не ми дадоха изходни точки от полигоновата мрежа в Пловдив. Обновявали нещо, на преразглеждане, одобряване или нещо такова. Крайният срок е неясен... Има ли някой запознат?

Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

От агенцията ли отказаха или от някоя община?

stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

Мнение от stoianeca »

Агенцията

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

Докато не се одобри КК, нямат право да ти дават работни точки от кадастралната карта, а и по добре, защото мърдат с от 40см до 1м от старите точки.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

В София, дават координати без значение дали е приета и влязла в сила кадастралната карта, стига да е приет етапа "РГО".
В Пловдив... не знам.
При изчисляване на ГММП-то, някои стари точки са преизчислени като нови. Координатите им мърдат с около двайсетина сантиметра, преглеждал съм 5-6 чифта координати. Оттам надолу, РГО-то колкото и да е намачкано след изравнението, не може да избяга с повече от позволените 5 см.
Поне такива са моите наблюдения.
Мисълта ми е че споменатите от bobets отклонения ми се струват много големи. :roll:
Последно промяна от GeoRT на Вто Юли 14, 2009 10:40 pm, променено общо 1 път.

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

Тествал съм го на място. Пловдив както и София са в 50-та, като си ги направиш старите точки в 70-та, да мръднат 2-3см, след трасиране на уж съвпадащи точки( на 2-3места съм го пробвал) има го отместването, което съм написал по горе. Даже самото ГММП на Пловдив при преизчисляване мърда с доста, някой точки са и от ДГМ.
В София на каква глупост попаднах, добре запазен репер не е изполван в КК, построена е кооперация, за която е използван този репер, при проверката от точките от КК височинно мърда 21см.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Тук да няма случай на разминаване във височинните системи?
Може котата на тоя репер да е в Черноморска система.
:?:

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

Балтийска си е. В София не съм чувал няккой да дава в Черноморска, а и го проверих репера и в ГИС.

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

В центъра има репери и в черноморска система. Може някой да си е мислил, че всички репери са в Балтийска система и да е написал и този по инерция така.

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

В Младост 4 беше репера.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Ами възможно е да е в черноморска.
Просто няма начин РГО-то да "гръмне" височинно с 21см.
Дадената кота на репера по-висока ли беше от тази, която ти си определил?

П.П.
Сигурно ще променя заглавието на темата, защото "В Пловдив не дават..." звучи някак си... двусмислено. ;) Въпроса е да си поискаш тактично.
:lol:

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Съвсем не съм съгласен.
Не е важно как ще си поискаш, по-важно е кой иска. :)))

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Да, удобно е да имаш добри "референции"!
Хаххаха...
Трябва да се борим срещу материализма, но вече бия в откровен офф-топик.
:lol:

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

GeoRT написа: Дадената кота на репера по-висока ли беше от тази, която ти си определил?
Не с 21см по-малка беше, а аз съм ползвал официално закупени точки от АК за кадастралната карта, просто инвеститора ме помоли да сверя кота 0, дали е изпълнене правилно и аз се шашнах в първия момент, но после като си е пренесох кота от репера с дадената кота във ВП-то всичко си беше наред спрямо репера.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Я!!! :shock:

Професор Йовев казва:
БАЛТИЙСКА ВИСОЧИННА СИСТЕМА И НЕЙНОТО ВЪВЕЖДАНЕ В БЪЛГАРИЯ
Балтийската височинна система е система на нормални височини, дефинирани в теорията на Молоденски и свързани с квазигеоида. Изходно начало - нулата на кронщадския пегел. Нейното въвеждане в България произтича от решенията на Софийската конференция от 1952 г. Реализира се, чрез свързване на първоредните нивелачни мрежи на България с Румъния и от там с бившия Съветски съюз. В годините 1953 - 1954 г са осъществени три връзки през р. Дунав, измерени независимо от двустранни екипи. Изравнението, заедно с подмяна на ортометричните с нормални поправки на превишенията е извършено от Московската изчислителна част. Разликите между балтийските и черноморските височини, в района на варненския пегел са около 24 cm., при по-големи стойности на черноморските коти. Поради неравности на нулевите повърхнини (геоид - квазигеоид) и различия във височинните системи (ортометрични - нормални), разликите в котите за територията на страната варират от 13-14 до 28-29 cm.
Така казват учените!
Въпреки че, Йовев упорито пропуска пегела в Ахтопол, който съм с виждал с очите си. Все пак, допускам че може да е за локални научни нужди. :)

Публикувай отговор