Да ви побутна да разгледате нещо.

на геодезическа тематика.
Spawn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 9:31 pm

Да ви побутна да разгледате нещо.

Мнение от Spawn »

Да ви покажа един нов, все още в тестов вариант, сайт за геодезическите фирми и клиенти където можеби ще намерят допирна точка.

http://www.geoturg.com/

Не е мой сайта и не взимам пари за промотиране ;-)

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

стига с тия търгове и наддавания, че накрая няма да има пари и за инструменти да си купуваме..

Spawn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 9:31 pm

Мнение от Spawn »

Ти сериозно ли очакваш да си купиш двойка приемници с обектчета от по 200-300 лв. или предпочиташ да седиш в апартамента си и да чакаш някой да те потърси да му заснемеш гаража за нанасяне ?
Човек трябва да бъде креативен и да търси начини и възможности, поне аз така си мисля.

djaba
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 8:38 am

Мнение от djaba »

.
Последно промяна от djaba на Пон Ное 09, 2020 11:09 am, променено общо 1 път.

Spawn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 9:31 pm

Мнение от Spawn »

Именно, там едва ли някой би очаквал да речем че община Септември ще заяви желание за изработване на специализирана карта на гр. Септември. :-) Всеки иска обекти от по 20 000 - 30 000 лв. че и повече но в днешно време такива се случват рядко но за сметка на това не на всеки. Целевата група мисля ще са малките клиенти, поне до колкото съм запознат с идеята на автора на сайта.
Не знам за вас но при мен минималните цени утвърдени от КИГ винаги са били цел която не рядко е била недостижима.

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Сайт, как да платим възможно най-малко за геодезист, "побутнат" в сайт за геодезисти.

Spawn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 9:31 pm

Мнение от Spawn »

Сайт, как да намираме допирни точки с клиентите при положение, че същите са кът ?!?!
Не знаех, че тук пишещите не намирате за нужно да си помръднете триногите за по- малко от 5 000 лв.
Избора всеки сам си прави.
Успех на всички и късмет с огромните обекти.

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Колкото и да са кът клиентите, няма да станат по-бол, като бръкна в джоба на някой колега с 20 лв и поради същата причина се чудя после как да вържа двата края.
А на теб може да ти е кеф и да плащаш на клиента за да мърдаш триногата.

Spawn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 9:31 pm

Мнение от Spawn »

Съжалявам да чуя, че 20 лв. не ти достигат за да вържеш двата края.
А колкото до мене, макар че не ти влиза в работата, аз си преценям колко би ми струвало изпълнението на даден обект и съответната печалба и ако на клиента не му харесва идва при тебе или друг колега. В практиката си съм имал не един и два случая в които клиента ходи с моята цена при други и те му отбиват 20-30-50 лв. за да вземат обекта.

П.П.
Извадка от условията по повод на 20-те лева подбив на цената:

6. Клиентите нямат достъп до геодезическите фирми, кандидатствали за техния обект. Това е направено с цел да се попречи на недобросъвестни клиенти да изнудват фирмите, класирали се на второ или трето място за още по-голямо намаление. Кандидатстващите фирми също няма да имат достъп до офертите на конкуренцията, както и до каквато и да е информация за клиента. Те ще получават информация само за обекта, толкова, колкото да могат да си определят цена за изработката му. По този начин ще се попречи на фирмите да си потбиват цените една на друга, както и да прескачат ГеоТърг като посредник.

Много обичам когато някой се изкаже първосигнално и неподготвен, но това го отдавам на топлото време и края на работния ден.

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

А аз, въпреки че и на теб не ти е работа, ще ти кажа, че не се е случвало нито веднъж клиент да дойде при мен и да ми каже, че еди коя си фирма му искали дадена сума, а още по-малко пък аз да кажа по-малка сума от тяхната. Първо, има нещо което се нарича колегиалност и второ ако се случи подобно нещо веднага ще ми светне червена лампичка че точно този клиент иска да му се свърши работата, но не е склонен да плаща. Виж на такива неплащачи съм попадал и хич не съм им фен.
А защо пък трябва да сваляме цените? Според теб не заслужаваме ли дори и тези цени които се искат в момента като заплащане за труда, който полагаме?
Колкото за 20те лева които щели да бъдат толкова фатални, ще ти кажа че капка по капка вир става. Не се и съмнявам че ще се намерят колеги дето да работят за жълти стотинки само и само да се намират на работа.
То и работата ще им е толкова и работа. Ама нали пък дават най-ниската цена?

stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

Мнение от stoianeca »

1. Сайтът е пълен с правописни, пунктоационни и др. грешки.
2. От условията се разбира, че Вашата фирма /смея така да твърдя, след като виждам как настойчиво защитавате/ не носи никаква отговорност за нищо. Народиха се всякакви сайтове и фирми за промоции и т.н. но те предлагат насреща "НЕЩО". Те гарантират, че клиентът и/или възложителят ще останат доволни. Тук за едно "нищо", се искат дори 10%! Сайт, добре, но не сте измислили Google, в края на краищата...
3. Казвате, че ще се извърши услугата качествено на минимална цена. Да кажем, че цената е минимална, кой гарантира качеството? Защо подвеждате хората...
4. Трупа се някъде при някого база данни за фирми, булстати, лица и нещо като ценоразпис на услугите, в крайна сметка никой не носи за нищо отговорност.
5. Пазарна икономика сме, но в областта на геодезията и проекирането има приети със закон минимални цени. Що за явен дъмпинг ще се случва в сайта Ви?

Spawn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 9:31 pm

Мнение от Spawn »

Rum Tum Tugger написа: Първо, има нещо което се нарича колегиалност и второ ако се случи подобно нещо веднага ще ми светне червена лампичка че точно този клиент иска да му се свърши работата, но не е склонен да плаща. Виж на такива неплащачи съм попадал и хич не съм им фен.
Абсолютно съм на същото мнение.
А защо пък трябва да сваляме цените? Според теб не заслужаваме ли дори и тези цени които се искат в момента като заплащане за труда, който полагаме?
Никъде не съм казал че трябва да са по- ниски от тези които са сега, мисля по- горе намекнах, че аз също ценя времето и труда си.
То и работата ще им е толкова и работа. Ама нали пък дават най-ниската цена?
В това съм напълно сигурен, виждал съм такива "произведения на искуството"

Spawn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 9:31 pm

Мнение от Spawn »

stoianeca написа:1. Сайтът е пълен с правописни, пунктоационни и др. грешки.
Виж пост номер 1 ( сайта все още се доработва)
2. От условията се разбира, че Вашата фирма /смея така да твърдя, след като виждам как настойчиво защитавате/ не носи никаква отговорност за нищо. Народиха се всякакви сайтове и фирми за промоции и т.н. но те предлагат насреща "НЕЩО". Те гарантират, че клиентът и/или възложителят ще останат доволни. Тук за едно "нищо", се искат дори 10%! Сайт, добре, но не сте измислили Google, в края на краищата...
Пак пост първи, (нямам нищо общо с него) познавам човека който се опитва да си реализира идеята и това е всичко.
Вие как бихте гарантирали една услуга, депозит, процент от цената или честен кръст ?
3. Казвате, че ще се извърши услугата качествено на минимална цена. Да кажем, че цената е минимална, кой гарантира качеството? Защо подвеждате хората...
... отново първи пост, аз нищо не казвам, вие обаче казвате.
Аз си представям нещо такова:
Ти си в Павликени и се появява обява, че се иска заснемане на терена за проектиране в същото това Павликени. Твоята цена е да речем 400 лв. аз обаче съм от Цар Калоян и цената ми почва да се формира от разни досадни неща като разход за гориво да речем, изгубено време и т.н. и решавам че 500 лв. е цена под която не си заслужава да се занимавам но все пак участвам в търга. Има и други колеги от региона които участват които нормално биха си калкулирали цената според разстоянието и свързаните с това разходи. Спорд тебе логично е да спечели ... ?

Сещам се за едни колеги в Благоевград плющяха трасировки в Банско за 500 лв. за 4 колчета ?!?! Качествени колчета или качествено забиване на колчето ? (Да, това беше преди години)
4. Трупа се някъде при някого база данни за фирми, булстати, лица и нещо като ценоразпис на услугите, в крайна сметка никой не носи за нищо отговорност.
Неподготвен, отне ми 10 сек. да го намеря това:
7. ГеоТърг ООД се задължава да не разкрива никаква лична информация за потребителя и да не предоставя събраната информация на трети лица - държавни органи, търговски дружества, физически лица и други, освен в случаите когато:
- е получило изричното съгласие на потребителя при регистрацията или в по-късен момент;
- информацията е изискана от държавни органи или длъжностни лица, които според действащото законодателство са оправомощени да изискват и събират такава информация при спазване на законово установените процедури;
- други посочени в закона случаи.


5. Пазарна икономика сме, но в областта на геодезията и проекирането има приети със закон минимални цени. Що за явен дъмпинг ще се случва в сайта Ви?
Честно, вярвате ли си ?

Ще повторя пак специално заради вас. С Симеон Дочев сме познати, бяхме колеги, знам за идеята му от доста време и сега тестово е пуснал сайта.
Пожелавам Ви повече въображение. Ще се зарадва целия български народ ако измислите нещо и на половина на нивото на гугъл, естествено и да го реализирате.

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Е, и? 500 лв за трасиране на имот грандиозна сума ли ти се вижда? Евала на колегите от Благоевград! Нищо чудно обаче щом цялата работа според теб е забиването на четири кола.
А как ти се струва 10000 лв за ИПРЗ за имот в София? Точно за 5 цветни линийки на кръст. Спокойно, не са го извършили геодезисти подобно кощунство, а архитекти. Слагай в сметката минусите за бензин и скъпа техника, за газене из кал или сняг, жега или мраз.
Ако примерно адвокати си позволят разработването на подобен сайт за отбив на минималните им цени, ще им се наложи да продават зарзават на пазара после.

stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

Мнение от stoianeca »

Такова разфасоване на постовете и анализиране ми наподобява някой.... logic? =))))

Публикувай отговор