Нова батерия за Leica 800/700/400/300

Обяви само за закупуване и продажба на геодезически инструменти, оборудване и т.н.

Бихте ли се включили в "групова" поръчка

Анкетата свършва на Вто Авг 30, 2011 6:55 pm

да
2
40%
не
0
Няма гласували
за да не оцапам анкетата - ще цъкна тук
2
40%
аз продавам оригинални - за това цъкам тук
1
20%
 
Общо гласове: 5

ван
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 4:07 pm

Нова батерия за Leica 800/700/400/300

Мнение от ван »

Ми то си го пише в заглавието. Батерията е аналог на GEB 111, 6V 2.1Ah. До колкото знам, цената е над 100 лв.Цената в ebay/amazon/.... e 40/50$ без доставката, намерил съм оферта за 30Е - единични бройки и за 25Е за 5+ броя. Поръчах една за себе си, ще тествам как работи и ще пиша за резултата. Идеята е да сондирам мнения за по-голяма поръчка. Ако някой мисли, че си заслужава - да пуска ЛС или мейл. След като минат тестовете - ще пиша в темата :)

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Един приятел, след като ми изгуби една такава батерия, ми поръча от щатите 2.7Ah. Цената и дойде около 200лв, което по мое мнение е леко оскъпено, но беше негово решение откъде да я поръча.
Метрисис продаваха 2.1Ah за около 280-290лв без ДДС. :shock:
Подкрепям изключително много идеята за коопериране и купуване на оборудване от чужбина.
Цената на която си намерил батерията е идеална.
Поздрави.

Вероятно си видял няколко сравнения тук:
http://geodesy-bg.net/forum/viewtopic.php?t=390

ван
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 4:07 pm

Мнение от ван »

Тестовете за сега са успешни. 4+ часа цъкаше на RL-трак с пуснато осветление на дисплея. Още не е излизала на реална работа, защото няма обекти :)

babayaga
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 12:29 am
Местоположение: София

Мнение от babayaga »

А няма ли възможност да се сменят само елементите на батерията, както при лаптопите? То предполагам че може, но дали ще се заеме някой.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Може, но тогава се появява проблем с "разхерметизирането" на корпуса на батерията. Почват се едни мъки с изолирбанд и т.н.

babayaga
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 12:29 am
Местоположение: София

Мнение от babayaga »

Хм, силикона би трябвало да се справи с този проблем :) И без това имам две стари батерии, които не държат повече от 100 точки. Така и нищо не губя, може да се пробва метода.

ван
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 4:07 pm

Мнение от ван »

1,Елементите на 2100 маН са около 45-50 ЛВ
2,Силикона трябва да е термо, който пък да става и за лепене - повечето правят само уплътняваща гарнитура
3,Лепила, силиконни, елементи, труд, - дали си струва, че може и нагоре да ти излезе!!!!!!!!

Ако решиш да сменяш елементи - мога да ти изровя на един магазин за електроника координатите. На човека само като му я показах батерията и отсече: "Ааааааа, това е от геодезически уред - правил съм такива". Точно при него цената беше 50тина лева за елементите.

Публикувай отговор