Онлайн кадастрална информационна система - ИКАР.

Решения на практически въпроси. Обмяна на опит и "know how".
Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

М-м-м Да!
Колеги някой от вас знаели нещо по въпроса, защо някои от населените места за които има одобрена каастрална карта в системата на ИКАР няма въведени данни за РГО?
Аз говорих с подръжката и те ми писаха писмо да съм се обърнел за данни от АГКК Пловдив. :evil:
Аз им писах да ми кажат към кой да се обърна за да се реши този проблем, но не се надявам на нищо.
Ето една бърза статистика:
Област Пловдивска, община Родопи- 3 населени места с КК, в ИКАР данни за РГО има само за 1 населено място.
Област Пловдивска, община Марица - 19 населени места с КК, в ИКАР данни за РГО има само за 7 населени мяста.
Област Пловдивска, община Асеновград - 31 населени места с КК, в ИКАР данни за РГО има само за 24 населени мяста.
и т.н. и т.н.

Поне се надявам на сносно обяснение.
Иначе ще излезе, че пак работата е свършена на половина.

П.С.
Дали ще ми върнат парите които съм им превел :D

Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

От съпорта на ИКАР ми казаха, че службата в Пловдив е отговорна за това, че не са качени и че трябва към тах да се обърна.

ОК! Сега ще им пусна едно писмо.

kmh
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 12:46 pm

Мнение от kmh »

Вече има безплатни услуги от ИКАР! :D
1 К04 Справка за имоти и техните граници от кадастралната карта - 0 лв. Получава се от "Покажи карта"- гледаш картата free
11 К14 Подаване на заявление за услуги към СГКК - 0 лв.

Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

След проведена среща с Началника на СГГК - Пловдив стана ясно, че отговорни за поддръжката на системата в актуално състояние, не са местните служби, а фирмата която поддържа системата.

Написах писмо да инж. Лазаров, в което изразих желанието си да актуализират съдържанието на системата.

И днес получих отговор, в който обещават до 20.02.2010г. да оправят този проблем. 8)

Публикувай отговор