Онлайн кадастрална информационна система - ИКАР.

Решения на практически въпроси. Обмяна на опит и "know how".
kmh
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 12:46 pm

Мнение от kmh »

А, за отговора, че се отвлякох.....
Пускаш го по е-maila-а така, както ти го дава електронното банкиране. ( Можеш да го разпечаташ в PDF формат с PDFCreatоr или просто с copy-paste).
Адреса за АК е oss@cadastre.bg.
Чакаш три дни да излезе разпечатката от банката и да се преборят с нея ( нали се сещаш колко платежни има в сметката на АК, а те още нямат интернет банкиране :( ) и сумата се появява в ИКАР-а

kmh
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 12:46 pm

Мнение от kmh »

BTW, в агенцията по вписванията парите се появяват няколко минути след като им пратите писмото! ( ако им работят сърверите :? ) и може да се плаща по e-pay.bg.

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Не съм го и приел като друго, освен като шега Алф, пардон КъМъХъ.
Може и да не ме разбираш, ама аз си работя по моя начин. Преценям кое да правя през интернет и кое не и хич и не искам да убеждавам някой какво да прави и какво да не прави и как да работи или как да не работи, опазил ме Господ. Разбирам ли го или не си е чисто мой проблем. Да, има шанс някой да ми обере джобните 100 лв на излизане от банката и ако му държи дупето халал да са му. Само знам, че сигурност в интернет никой и никога не е гарантирал на 100 %, от която и ще да е компания за антивирусен софтуер или за лична хигиена или ако го е правел е разчитал лапнишарани да го вярват. Пак казвам, не искам да те поучавам как да си живееш живота, достатъчно ми е писнало от такива дето се опитват мен да ме поучават. А най-важното е, че Grigo получи отговор на въпроса си.

kmh
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 12:46 pm

Мнение от kmh »

ок. Аз си разказах моята история, ти си разказа твоята. Всеки да си вади поука за себе си ... Каквото било, било. Продължаваме нататък...

maragidik
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 6:12 pm
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Мнение от maragidik »

То мина доста време, нещата се поизбистриха. Аз имам следния проблем: заръчвам си ЦМ на имот без данни за собственост (защото няма такъв с данни в списъка с услуги). Ами от къде да си взема тези данни и как да ги добавя в ЦМ - на ръка ли? Внесох пари и към АВ, но тази услуга все още не ми е активна. А съм потребител и към кадастъра, и към АВ. Сега накъде?

Весела
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 7:07 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Весела »

Не съм потребител към АВ, но по принцип можеш да си заръчаш следната услуга към АКГГ относно данните за собственост: Извадка от КРНИ - 0,4 лева но като минималната цена е 3,5 лв...т.е. тя е за минимална бройка от десетина имота /не помня точно колко беше бройката/. Ще ти изпратят "PDF" формат в който ще има номерата на въпросните имоти със собственици и документи, но ще трябва да въведеш нещата които ще ти трябват на ръка с някакъв софтуер ...какъвто ползваш.
За услугите към АВ не мога да кажа

kmh
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 12:46 pm

Мнение от kmh »

За сега само ръчно от другите справки. ЕГН от агенцията по вписванията, ако има данни, защото ЕГН в АК е секретно :lol: .

maragidik
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 6:12 pm
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Мнение от maragidik »

Не ми пречи да въведа КРНИ-то на ръка, но тази услуга не ми е активна в ИКАР-а. Писах и мейл, но никой не ми обърна внимание. Та пак ще ходя да си ги поръчвам от агенцията...
Жалко, тъкмо си казах "колко е удобно да си поръчваш нещата по интернет и да продължаваш да си работиш, без да висиш с часове и да слушаш по опашките колко бавели нещата геодезистите и как скубели бедните хора"...

kmh
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 12:46 pm

Мнение от kmh »

Страно. Тая услуга работеше и за обикновените потребители. Не мога да проверя в момента, защото нищо не работи ( грешка в сървера). Може някой умник да е решил, че тази услуга е само за богоизбрани, нищо че регистъра е публичен. Те нотариусите отдавна искат само те да правят справки в кадастъра и имотния регистър!

kmh
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 12:46 pm

Мнение от kmh »

Действително, услугата "Извадка КРНИ" не е активна за обикновените потребители, но е активна "Извадка от кадастралната карта с данни от КРНИ", което е малко по скъпо, но също върши работа. На знам каква е разликата в данни от КРНИ в двете услуги. Така, че ако искаш да получиш цифров модел с данни от КРНИ трябва да платиш 7+5.5 =12.5 лв. за един имот и после да си въведеш данните ръчно. Може ли някой да ми обясни защо извадката в цифров вид не съдържа данните от КРНИ? Дори да е и малко по - скъпа?
А каква е разликата между "Справка за лице от персоналната партида за избрана СВ" и "Справка за лице от персоналната партида от всички СВ" след като цената е една и съща 1 лв.? Може би времето за изготвяне на справката в първия случай е по-малко.

maragidik
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 6:12 pm
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Мнение от maragidik »

Това исках да знам - аз ли нещо се смотавам, или всичко е направено така, че да е трудно, заплетено, с нерви и първобитно. Хората правят 3D модели само ако трябва да си мръднат холовата масичка към прозореца да кажем, а ние по бабешки да въвеждаме нещо, което по презумпция си е въведено един вид.
Абе карай.
КМХ, благодаря за отделеното време.

kmh
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 12:46 pm

Мнение от kmh »

Моля, you are welcome. За такива проблеми трябва да се протестира пред АК. За съжаление много колеги предпочитат да поработят малко повече, отколкото да се карат с Агенцията.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Знам че се изказвам малко неподготвен, но справките които човек прави в ИКАР за колко време се изпълняват?
Да речем, координати на опорни точки или координати на чупките имот - веднага ли пристигат или се чака?

kmh
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 12:46 pm

Мнение от kmh »

online, на момента. Ако имаш пари на депозит. :lol: Иначе с epay и малко след по-дълък момент. Не съм тествал колко, но твърдението е, че става автоматично зареждането на депозита. Разбира се, трябва вече да си активен потребител, което може би отнема няколко дни, за да те проверят какъв си и какви услуги да ти пуснат. Това само в началото. Не можеш да си плащаш услуга за услуга. Трябва да имаш депозит. "Имаш ли пари - готини жени" веднага! "Без увеличение на стандартната тарифа!"

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

kmh написа:Трябва да имаш депозит. "Имаш ли пари - готини жени"
Хахахаха, ако трябва да цитирам същия хит, аз в момента съм на положение "Нямаш ли пари - стари бабички!".
Но ще го променя! :D

Публикувай отговор