надлъжни профили за електропровод

Решения на практически въпроси. Обмяна на опит и "know how".
ggineff
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 8:11 pm

надлъжни профили за електропровод

Мнение от ggineff »

С каква програма могат да се генерират надлъжни профили за трасе на електропровод и от къде евентуално може да се сдобием с такъв софтуер.

Красимир Колев
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
Местоположение: София

Мнение от Красимир Колев »

Има ли някакви по-особени изисквания към профилите ?

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

Новият Civil Design 2010 може да генерира повърхнини от google earth заснемане..
Иначе зависи какви профили ти трябват ? Ако не ти трябват в БГ стандарт, а само да гледащ как върви терена може ползваш Land Desktop или Civil 3D

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Ooo! O! Ooo! Ooooo!
Само моля, да не се появяват DEM модели от GE!!!!
Ако те затруднява въпросния профил, ми звънни - аз ще ти го направя. ;)

ggineff
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 8:11 pm

Мнение от ggineff »

Определени изисквания към профилите няма. Просто са заснети съществуващи бетонните стълбове от трасето и трябва да се види наклона на терена.

k1k0k0
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 11:47 am
Местоположение: Тайна Майна

Мнение от k1k0k0 »

:) ... мина ми коледното настроение и май съм станал раздразнителен :D
ggineff , още първият ти въпрос е ужасно подвеждащ !
Определени изисквания към профилите няма.
Е как така ! Т.е. ако ти пробутат една 2D полилиния и го броим за "Надлъжен Профил" !!! Стига де ! Точно тогава съм се Афектирал и съм бил близко до затвора :) ... Говори се 1-2 седмици, че ще направят "Надлъжни Профили" и ми пробутват просто една полилиния или поредица от свързани линии ... Никога простото изчертавaне на линия/линии по координати не е било голям проблем. Проблема са точно другите "екстрички" :(
В тази Тема, колега повдигна Въпроса, засега няма изчистени прости препоръки/решения ...

dodimitrov
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 10:45 am
Местоположение: София

Мнение от dodimitrov »

Пустите профили!!!

В общия случай става така, че друга специалност/проектант довършва работата и попълва докрай профила. Да няма изисквания и допълнителни графи е съмнително. В такъв случай вместо да се мъчиш надпиши котите във възловите точки и изчисли налконите и си готов - няма нужда от профил (най-общо казано). Според мен профила е нужен за да се вземе проектно решение и да се нанесе такова. Колкото по ясно и изчерпателно е направено, толкова по качествено е проектирането и реализацията. Качеството на проектиране, също така, се повишава и от лесно "проиграване" на множество варианти и идеи за да се избере най-оптималното. Именно за това е нужен удобен и гъвкав софтуер.
В тема за профилите никой наистина не посочи конкретни решения. По мои лични наблюдения колегите се справят със специфичните задачи с "пестеливи" разработки за частни случаи. Да си призная и аз така действам, но нещо куца. Надявам се темата за профилите да се доразвие и да се посъберат мнения.

P.S. ВЕСЕКА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ! :)

ggineff
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 8:11 pm

Мнение от ggineff »

Общо взето е така. Виждал съм такива профили, които са чертани на ръка в някакъв мащаб, на който са изобразени котите и върху който електроспециалистите си разполагат стълбовете. До сега не ми се беше налагало да правя такива профили и си мислех, че ще е добре ако може да се генерират автоматично с някакъв софтуер. Опитах се да ги генерирам на аутокад и профилите се получиха, но котите ще ги надписвам ръчно.

vldnikolov
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Дек 07, 2009 5:09 pm
Местоположение: София

Пробвайте с тази програмка

Мнение от vldnikolov »

http://dox.bg/files/dw?a=f7d1ec0607

Входа е от текстов файл с два възможни формата

*.txt - структурата е "номер X Y H" разделени с интервал или
*.nsh - структурата е "номер, хориз. разст. H" разделени с интервал

dxf-a още не съм го направил

Изхода е команден файл за AutoCAD

dodimitrov
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 10:45 am
Местоположение: София

Мнение от dodimitrov »

Ето това се казва фундаментален пример. Само така!
Но си трябва писане на много код за да се задоволят "капризите".
Продължавай в същия дух...

ggineff
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 8:11 pm

Мнение от ggineff »

Е това е супер. Много рядко ми се налага да правя такива профили, но с тази програма се автоматизира работата.

Публикувай отговор