Намерен Topcon cts

Всичко, което не влиза в горните категории.
Публикувай отговор
gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

bobets написа:Изглежда не стига новината до собственика. Защо не го обявиш в Полицията?
Равносилно е на изхвърляне в контейнер.Или ще бъде продаден без да се занимават(без сериен номер няма как да се проследи), или ще потъне в някоя стая както много други вещи някои намерени и предадени,някои конфискувани от заловен крадец.

gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

За 1 месец за съжаление не успяхме да намерим собственика на уреда.Ще го обявя за продаване.

5ko
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 11:35 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от 5ko »

А ако някой купи инструмента, а после се появят предишните собственици? :)

gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

5ko написа:А ако някой купи инструмента, а после се появят предишните собственици? :)
За 1 месец не се намериха,питах и мои приятели и клиенти дали са чували за случката но .... .Мисля че аз постъпих почтенно като пуснах тази тема,а и един месец си е достачно голям срок да се провери дали някои е намерил изгубеното и да се установи контакт.

5ko
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 11:35 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от 5ko »

Ааа, искаш да кажеш, че ако някой се появи след като си продал инструмента ще си имаш оправдание, че си известил за случката, има го черно на бяло във форума, може и свидетели да намериш, които си питал. Абе спокойно, най-много да се наложи да върнеш парите, ако не ти е проблем де.

gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

5ko,би ли пояснил становището си

5ko
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 11:35 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от 5ko »

Учудих се, че държането на чужда вещ един месец дава право за продажбата й като своя.

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

Така е, по принцип се продава нещо, което е собственост на продавача.

zavoi1
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 8:18 pm

Мнение от zavoi1 »

Няма угодия!

kassey
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 7:45 pm

Мнение от kassey »

не съм сигурен , но юридически погледнато, май беше, 5 години ако притежаваш едно движимо имущество, без никой да го е потърсил, става твое.......!!

gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

Направих си регистрация в този форум единствено с цел да намеря собственика на уреда,а не да ползувам тази тема като оправдание при нужда.А относно това че никой не си направи труда да си потърси изгубеното-това вече не е моя грижа,аз не нося отговорност за нечие действие или бездействие.Да се загуби толкова скъпо нещо може да се случи на всеки,но да не си направиш труда да го потърсиш,според мен е безотговорно и граничи с глупопст.Ако исках да го продам,нямаше да пускам тази тема и нямаше да пиша подобни обяснения.Аз считам че постъпих правилно и не се чувствам гузен за действията си.

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

Е в крайна сметка искаш да го продадеш или не искаш да го продадеш? Обърках се вече.

gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

Да, продавам го, но намеренията ми в тази тема остават в сила,и а ако се появи собственика ще дам уреда на него.

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

Който изпревари казваш :)
И все пак, ако се появи след като си го продал? Ти така и не отговори на това. И каква е разликата от това, което описа, че ще му се случи ако го беше занесъл в полицията?

gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

"Който изпревари казваш"-при тези обстоятелства може и така да се каже.
Ако се появи след продажбата-ще чуе същото становище по въпроса като написаното в тази тема.
Ако го занеса в полицията,там ще бъде заключен в някоя стая известно време и после....... .Не ме питай от каде знам.

Публикувай отговор