Topcon GTS 703, не мога да конвертирам за Тплан под Windows

Всичко свързано с инструментите на различните производители.
byrzinska
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 3:27 pm
Местоположение: Варна

Topcon GTS 703, не мога да конвертирам за Тплан под Windows

Мнение от byrzinska »

Здравейте, бих искала да попитам дали някой от Вас се е докосвал до тотална станция Топкон 703...и ако сте запознати с нея, как се свалят данните от нея и как се конвертират, така че да може да се обработват в новия Тплан под Windows...опитвам се с програмата TECS, но нещо не ми се получава, аз си работя иначе с GPT 3007N и с нея нямам проблеми, но тази тоталка 703 :shock: :?: Не мога да се справя.....ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!!!!
Неда Б.

Красимир Колев
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
Местоположение: София

Мнение от Красимир Колев »

За свалянето - оправила ли си настройките на тоталната станция да са същите, каквито и на програмата ?

byrzinska
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 3:27 pm
Местоположение: Варна

Мнение от byrzinska »

да, свалям ги....но формата е много странен и ми дава грешка при конвертиране в TECH, пробвах да конвертирам в най различни формати, но не се получава, а искам да ги обработя в Тплан под windows
Неда Б.

m9ck
administrator
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:40 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от m9ck »

byrzinska, като какъв формат данни разтоварвате измерванията? Предполагам, че GTS-700 Raw. Пратете ни линк на разтоварения файл, за да потърсим по-лесно решението на проблема. :)
Последно промяна от m9ck на Сря Окт 20, 2010 10:02 pm, променено общо 1 път.
bpfc 4 life

Красимир Колев
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
Местоположение: София

Мнение от Красимир Колев »

Точно тъй :)

Освен това, Уиндоуския Тплан директно чете този странния формат ;). Но все пак поне според мен е по-добре да се обърне на DPI. Имам разни форматчета за TECS, ако дадеш поща, ше ти ги пратя да ги пробваш :)

byrzinska
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 3:27 pm
Местоположение: Варна

:)

Мнение от byrzinska »

Неда Б.

byrzinska
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 3:27 pm
Местоположение: Варна

Мнение от byrzinska »

Свалям ги в GTS 7 Raw формат и искам да конвертирам в tplan za 210 ili 310
Неда Б.

m9ck
administrator
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:40 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от m9ck »

Самата работа с TECS има доста особености. В някои случаи програмата "увисва" при конвертиране, в други дава грешка "error while converting". Аз разполагам с две тотални станции Topcon - 212 и 3005. При едната няма никакви проблеми конвертирането, при 3005 за да стане, я разтоварвам като формат GPT3000 GTS, а в конверта задавам, че файла е GPT1000. Просто трябва да си поиграеш, докато стане. Отделно самите формати за създаване на dpi са писани от знайни и незнайни xml познавачи. Опитай с форматите, които ти е пратил Красимир Колев, един dpi формат съм ти пратил и аз и ако не стане, прати ми разтоварения файл да опитам и аз да го конвертирам.

Успех! :)
bpfc 4 life

byrzinska
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 3:27 pm
Местоположение: Варна

Мнение от byrzinska »

Благаодаря ти :lol:
Неда Б.

Публикувай отговор