Може би шанса ми е малък, но все пак да попитам и тук.
Знае ли някой в каква координатна система се поддържат кадастралните планове на извънселищните територии (плановете за земеразделяне) в Украйна?
Как се преминава от тази КС във WGS84?
Thank you for your understanding and cooperation!
Координатни системи - Украйна
-
- Мнения: 73
- Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 10:45 am
- Местоположение: София
В тази статия са описали теоретично нещата:
http://internetgeo.ru/uploads/journals/ ... rdinat.pdf
И до колкото разбирам са Гаус-Крюгерова проекция, остава проблема с трансформация пак от Елипсоид Красовски за територията на Украйна към WGS84
и CREDO казват че може да трансфорамира
http://ustinov.fr/forum/viewforum.php?f=20
http://internetgeo.ru/uploads/journals/ ... rdinat.pdf
И до колкото разбирам са Гаус-Крюгерова проекция, остава проблема с трансформация пак от Елипсоид Красовски за територията на Украйна към WGS84
и CREDO казват че може да трансфорамира
http://ustinov.fr/forum/viewforum.php?f=20
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.
-
- Мнения: 73
- Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 10:45 am
- Местоположение: София
Пуснал съм тема в geodesist.ru, ама писах на английски понеже писането на руски ми е много трудно и не познавам толкова добре терминологията.
Първите отговори не са много обнадеждаващи, а и щом става дума за Украйна едва ли някой от този форум ще помогне
"Незнайко", статията е много добра. Благодаря много! Дава отговори! Прехвърлих я отгоре-отгоре и това, което разбирам, че ползвайки LGO ти трябват идентични точки за преминаване. Ще чета пак по-внимателно. Проблемите им са същите като при нас: официална координатна система, която никой не ползва и няколко стари като "закон божий".
Защо при нас такива публикации са рядкост? Тези трансформации между различни елипсоиди стават в един момент фундаментален проблем!
Първите отговори не са много обнадеждаващи, а и щом става дума за Украйна едва ли някой от този форум ще помогне
"Незнайко", статията е много добра. Благодаря много! Дава отговори! Прехвърлих я отгоре-отгоре и това, което разбирам, че ползвайки LGO ти трябват идентични точки за преминаване. Ще чета пак по-внимателно. Проблемите им са същите като при нас: официална координатна система, която никой не ползва и няколко стари като "закон божий".
Защо при нас такива публикации са рядкост? Тези трансформации между различни елипсоиди стават в един момент фундаментален проблем!
Ето на това попаднах случайно сега:
http://geostart.ru/phpBB/viewtopic.php? ... fcaefa1ccf
ако имаш време разгледай ги
http://geostart.ru/phpBB/viewtopic.php? ... fcaefa1ccf
ако имаш време разгледай ги
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.
-
- administrator
- Мнения: 147
- Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:40 pm
- Местоположение: Пловдив
- Обратна връзка:
В тази статия са описани какви са координатните системи в Украйна:
http://internetgeo.ru/uploads/journals/ ... rdinat.pdf
Предполагам трансформацията от/към WGS84 е възможна в по-новите версии на Credo, например 3.10. Пробвай да я откриеш при братушките
http://internetgeo.ru/uploads/journals/ ... rdinat.pdf
Предполагам трансформацията от/към WGS84 е възможна в по-новите версии на Credo, например 3.10. Пробвай да я откриеш при братушките
bpfc 4 life
-
- Мнения: 73
- Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 10:45 am
- Местоположение: София
Благодаря!
Статията е в същия дух, като предната. Явно чрез публикации се опитват да внесат яснота и да наложат натиск институциите да наложат новата система, но и те не дават ясен отговор как ще се измъкнат от "батака" със секретните параметри на действащите им системи.
Нещата ми се изясниха. Сега ми остава да намеря някоя програма - "ключ", който превърта със задоволителна точност СК-63 <-> WGS84 аналитично. Както примерно някои наши такива.
Ще разгледам предложенията на "Незнайко" през уикенда.
Статията е в същия дух, като предната. Явно чрез публикации се опитват да внесат яснота и да наложат натиск институциите да наложат новата система, но и те не дават ясен отговор как ще се измъкнат от "батака" със секретните параметри на действащите им системи.
Нещата ми се изясниха. Сега ми остава да намеря някоя програма - "ключ", който превърта със задоволителна точност СК-63 <-> WGS84 аналитично. Както примерно някои наши такива.
Ще разгледам предложенията на "Незнайко" през уикенда.
Кредо ми се наложи да ползвам преди няколко години. Открих го в РуТракер. Кредо са серии от програми като една служи за кадастър, друга за пътно проектиране, трета за ЖП проектиране и т.н. Спомням си че интерфейса наподобяваше на МКАД. Спомням си още че "отключването" на софтуера беше много тегав... На компютъра ми тази програма престоя не повече от час =))), изтрих я... Ако все пак допреш до тази руска "душевност", казвай ще я търсим =))) И наистина както са ти казали "братята", без коняк няма да мине там=)