Някой може ли да каже как се въвеждат класовете на точките в хоризонтално и височинно положение,
когато входните данни на полярните измервания са в SDR33 формат /Sokkia/?
В момента ги задавам в самата програма, в менюто за редактиране на данни.
При голям брой станции, обаче, това е голямо губене на време.
Тплан for Windows - формат на входни данни
Re: Тплан for Windows - формат на входни данни
Предполагам че става въпрос за програмен продукт ТПЛАН.
Мисля че са коментирани файловите формати СКГИОН – dpi & kor. Съответно и структурата на входните данни от „електронни карнети“.
По стъпки: Първо в kor файла са координати на дадените точка с техните класове, по-високи от на новоопределяемите, дефиниран на втори ред в dpi. Това е според структурирането на входни данни за ТПЛАН.
При файл с директни измервания или електронен карнет, има два подхода единия да го конвертираш към dpi, и да повториш първа стъпка. Втория подход е да добавиш три реда от шапката на dpi в sdr файла.
Още една забележки, когато работиш с инструмента е хубаво да си кодираш номерата на станциите най-често съгласно стария ТПЛАН, с 10 за дадени, 11 полигонови и т.н.
Мисля че са коментирани файловите формати СКГИОН – dpi & kor. Съответно и структурата на входните данни от „електронни карнети“.
По стъпки: Първо в kor файла са координати на дадените точка с техните класове, по-високи от на новоопределяемите, дефиниран на втори ред в dpi. Това е според структурирането на входни данни за ТПЛАН.
При файл с директни измервания или електронен карнет, има два подхода единия да го конвертираш към dpi, и да повториш първа стъпка. Втория подход е да добавиш три реда от шапката на dpi в sdr файла.
Още една забележки, когато работиш с инструмента е хубаво да си кодираш номерата на станциите най-често съгласно стария ТПЛАН, с 10 за дадени, 11 полигонови и т.н.
Re: Тплан for Windows - формат на входни данни
а ако измерванията са в gsi?
няма нито един работещ линк към програмите за gsi->dpi
няма нито един работещ линк към програмите за gsi->dpi