Вярно си е! )))
Айде лека нощ!
AUTODESK: LAND DESKTOP or CIVIL 3D
Аз имах предвид друго - променям координатната система, изравнявам с ТПЛАН и после чак импортвам данните в Civil-a. Това импортване с файлове от ТПЛАН - dpi и kpt не става. Явно трябва да се конвертират във fbk. Как?smindi написа:Поне аз доколкото знам, проблема е в кординатната система. Просто не се сещам как ще накараме Civil да смята в 1970г.
Аммм ...виждам, че е изместен центъра на тежестта на иначе първоначалната тема, все пак в отговор на Картограф:
1.Не, ТПЛАН няма да изведе fbk-файл
2.Не..Civil няма да импортне dpi-файл, защото формата, който ползва е fbk за вход на данни от измервания
3.Убеди се, че разбираш съдържанието на файловете споменати по-горе от момчетата изобщо в темата ...да те всички са текстови, но с различна архитектура
Моят така да се каже съвет е да правиш на този етап изчисленията и т.нар. изравнения или още "adjustments" с известния на всички ни ТПЛАН с която версия разполагаш и от тук обърни внимание на думите на колегата:
Желая ти успех ...!
1.Не, ТПЛАН няма да изведе fbk-файл
2.Не..Civil няма да импортне dpi-файл, защото формата, който ползва е fbk за вход на данни от измервания
3.Убеди се, че разбираш съдържанието на файловете споменати по-горе от момчетата изобщо в темата ...да те всички са текстови, но с различна архитектура
Моят така да се каже съвет е да правиш на този етап изчисленията и т.нар. изравнения или още "adjustments" с известния на всички ни ТПЛАН с която версия разполагаш и от тук обърни внимание на думите на колегата:
иначе, за работа и относно възможностите на Civil или Land, тъй като разбирам че не си работил преди това с този софт... аз лично те съветвам да обърнеш внимание на приложените в друг раздел ръководства ...предоставени най-любезно от същите тези момчета. Там ще намериш отговори на доста въпроси ...не казвам на всички но ЧЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА и разбира се известно количество опит.m9ck написа:Разпознава си KPT , чак ушите му пукат на Civil-a. KPT-то не е нищо по-различно от PNEZ(space delimited) формат, при импорт-а на точки. Дори не е нужно да го преименуваш.
Желая ти успех ...!
Благодаря за отговора.
Благодаря за пожеланията.
Да, това ми стана ясно.Весела написа:Аммм ...виждам, че е изместен центъра на тежестта на иначе първоначалната тема, все пак в отговор на Картограф:
1.Не, ТПЛАН няма да изведе fbk-файл
2.Не..Civil няма да импортне dpi-файл, защото формата, който ползва е fbk за вход на данни от измервания
3.Убеди се, че разбираш съдържанието на файловете споменати по-горе от момчетата изобщо в темата ...да те всички са текстови, но с различна архитектура
Аз не правя изравнения с ТПЛАН, това го правят геодезистите. Моята задача е пространственото моделиране, в случая на терени, получените геодезически измервания от тях и 3D визуализацията им.Моят така да се каже съвет е да правиш на този етап изчисленията и т.нар. изравнения или още "adjustments" с известния на всички ни ТПЛАН с която версия разполагаш и от тук обърни внимание на думите на колегата:
Да, пробвах да импортна само точки, но пак не ги разпознава.m9ck написа:Разпознава си KPT , чак ушите му пукат на Civil-a. KPT-то не е нищо по-различно от PNEZ(space delimited) формат, при импорт-а на точки. Дори не е нужно да го преименуваш.
Да, свалил съм ги всичките, но така или иначе информация за конвертиране на kpt във fbk не намерих.иначе, за работа и относно възможностите на Civil или Land, тъй като разбирам че не си работил преди това с този софт... аз лично те съветвам да обърнеш внимание на приложените в друг раздел ръководства ...предоставени най-любезно от същите тези момчета. Там ще намериш отговори на доста въпроси ...не казвам на всички но ЧЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА и разбира се известно количество опит.
Желая ти успех ...!
Благодаря за пожеланията.
абсолютно ще се съглася с eria и това е проблема в случая наистина ...изглежда дори бих казала налудничево, но е факт!
Не мисля да давам друг коментар ...но ще кажа все пак, че не ти трябва изобщо предполагам така впрягания "fbk"-файл, вземи kpt-то и го импортни в Civil-а...ето това 100 % е написано в инструкциите, как да вмъкнеш точки от файл със структура P N E Z има и други варианти в случай че са ползвали кодове и т.н. Разгледай какво предлага менюто за импорт на точки...това е !
Не мисля да давам друг коментар ...но ще кажа все пак, че не ти трябва изобщо предполагам така впрягания "fbk"-файл, вземи kpt-то и го импортни в Civil-а...ето това 100 % е написано в инструкциите, как да вмъкнеш точки от файл със структура P N E Z има и други варианти в случай че са ползвали кодове и т.н. Разгледай какво предлага менюто за импорт на точки...това е !
-
- administrator
- Мнения: 600
- Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
Картограф, харесва ми обобщението на трудовия механизъм, което правиш. В този дух, горещо те съветвам да се концентрираш върху картографията.
Искрено ме възмущаваш с мързела ти!
Ти за толкова време не разбра ли каква е структурата на един ФБК файл че да си отговориш сам???
И с какъв софтуер си моделирал пространствено до този момент, че ми е е интересно?
А, най-интересно от всичко ми е къде си я завършил тази картография?
Искрено ме възмущаваш с мързела ти!
Ти за толкова време не разбра ли каква е структурата на един ФБК файл че да си отговориш сам???
И с какъв софтуер си моделирал пространствено до този момент, че ми е е интересно?
А, най-интересно от всичко ми е къде си я завършил тази картография?
Ясно. Разбрах.Весела написа: абсолютно ще се съглася с eria и това е проблема в случая наистина ...изглежда дори бих казала налудничево, но е факт!
Не мисля да давам друг коментар ...но ще кажа все пак, че не ти трябва изобщо предполагам така впрягания "fbk"-файл, вземи kpt-то и го импортни в Civil-а...ето това 100 % е написано в инструкциите, как да вмъкнеш точки от файл със структура P N E Z има и други варианти в случай че са ползвали кодове и т.н. Разгледай какво предлага менюто за импорт на точки...това е !
Да, това и правя. Няма да Ви взема хляба, спокойно. Всъщност, аз и да искам не мога.Картограф, харесва ми обобщението на трудовия механизъм, което правиш. В този дух, горещо те съветвам да се концентрираш върху картографията.
Виж сега, уважавам факта, че в този форум съм ти като на гости и все пак гледам да спазвам твоите правила, първия път подминах този "упрек", но ми се струва, че вече прекаляваш и излизаш от рамките на добрия тон, а мен това сериозно ме дразни.Искрено ме възмущаваш с мързела ти!
Да, това го разбрах вчера.Ти за толкова време не разбра ли каква е структурата на един ФБК файл че да си отговориш сам???
ArcGis 9.2И с какъв софтуер си моделирал пространствено до този момент, че ми е е интересно?
СУ "Св. Климент Охридски".А, най-интересно от всичко ми е къде си я завършил тази картография?
Точно така, точно това е и разделението на дейностите. Поне при нас.m9ck написа:Картографе, ти сам диференцира гисаджиите от геодезистите. Тогава не е ли работа на геодезиста да обработи преките си измервания, а ти като гисаджия да получиш само готово множество от точки. В този ред на мисли на теб не ти трябва ФБК, стига ти вече много кратно споменатия PNEZ.
Аз си мислех, че освен fbk не може да приеме друго, за импортация на точки изобщо не съм се и замислял. Сега ми е ясно вече.
Поздрави.
Винаги съм бил голям привърженик на това, този, който е бил на терена и е извършвал измерванията да си ги обработва сам и да изготви цялата графична обработка на снимката. Това какво ще се прави въз основа на нея, проектиране ли ще е, каквото ще да е, е вече друг въпрос.
Вариант, в който някой достига до текстови файлове с координати, а друг се пробва да ги импортне някъде и да гадае по чуждо кроки за мен е пълна боза.
Вариант, в който някой достига до текстови файлове с координати, а друг се пробва да ги импортне някъде и да гадае по чуждо кроки за мен е пълна боза.