Благодаря за информацията. До тук със сигурност ми стана ясно, че трябва да продължавам да чета усилено и да пробвам. Няма да откажа един .frt файл, защото се опитах да преправя във Формат менажера DPI-то на GEORT, но не стана нищо.
А и как се свалят директно координати на полето, уви, също не ми е ясно как става. То и тук няма кого да питам (в повечето малки градове е така и то не само в областта на геодезията). Ще чакам да пробвам този frt, ако ми го пратиш.
Лайката не ме слуша
-
- Мнения: 73
- Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 10:45 am
- Местоположение: София
Изпратих двата файла - DPI и КПТ с код "отзад". За яснота: отвори ги с FormatManager-a; гледаш в Export Formatstrings -> Measurement TPS -> Default exportstring. Ще ти стане ясно донякъде. Качи си ги в инструмента - завлачване с мишката наляво в папка FormatFiles.
Когато сваляш само координати от станцията да не се заблудиш да точиш Fixpoints. Там са само качени (upload) или въведени на ръка координати. Сваляш измерванията, като избираш за формат "KPT".
Enjoy!
Когато сваляш само координати от станцията да не се заблудиш да точиш Fixpoints. Там са само качени (upload) или въведени на ръка координати. Сваляш измерванията, като избираш за формат "KPT".
Enjoy!