Страница 3 от 3
Публикувано на: Сря Апр 09, 2008 3:12 pm
от tony553
Публикувано на: Пон Юни 23, 2008 11:09 pm
от GeoRT
Като стана дума за обхвата на зоните на '1970г', направил съм едно скромно помагало:
http://www.geodesy-bg.net/OTHERS/K-1970.swf
Публикувано на: Пет Авг 08, 2008 11:21 pm
от g_ishkitiev
а преди имаше една ДОСовска програма за трансформация на WGS координати, някой има ли я ?
Публикувано на: Вто Авг 19, 2008 11:16 am
от ynopum
g_ishkitiev написа:а преди имаше една ДОСовска програма за трансформация на WGS координати, някой има ли я ?
http://www.4shared.com/file/59595959/ed ... ransf.html
"Copywrite (C) Мариан Николов - гр. Троян април 1992 г." - цитат (обърнете внимание на първата дума!)
Мисля, че не е точно това, което търсиш, щото няма WGS84, но поне е за DOS.
Има тези коорд. с-ми:
1930 X,Y (3)
1930 B,L
1950 X,Y (3)
1950 X,Y (6)
1950 B,L
1970 X,Y (3)
1942 X,Y (3)
1942 X,Y (6)
1942 B,L
42/83 X,Y (3)
42/83 X,Y (6)
42/83 B,L
(цифрите в скоби са ширина на ивицата)
Аз лично не мога да се оправя с "диалоговите прозорци".
Публикувано на: Вто Авг 19, 2008 5:50 pm
от GeoRT
g_ishkitiev написа:а преди имаше една ДОСовска програма за трансформация на WGS координати, някой има ли я ?
За какво ти е тази програма ако не е тайна?
П.П.
ynopum, принципно има версия, която включва и ВГС84, но честно казано не виждам смисъл някой да се мъчи с нея.
Публикувано на: Пет Фев 27, 2009 12:35 am
от stoianeca
Мисля че Ултра и Папка са от един източник. Ултрата да ва точност 15-20 см, с Папката след изчисляване на трансформационните параметри се достига 2-3 см точност.... "Абе да не сме зъболекари бре" ми каза един технически на строителен обект и после по-рядко се напъвах с точнотиите=)))