Намиране на земеделски земи с GPS
Намиране на земеделски земи с GPS
Може ли да открия земеделски имот с gps след като на телефона имам и на колата също имам?
-
- administrator
- Мнения: 600
- Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
1. Намиране на актуална информация за границите на имотите.
2. Координатна трансформация.
3. Трансфер към устройство.
4. Практическо отлагане на терена.
5. Поемане на отговорност за последствията от евентуално несправяне със задачата.
Вероятно търсиш някой да ти обясни всичко в прости стъпки как се прави и като не ти се получи от първите 25 пъти да получиш и правилните напътствия...
Аз лично нямам интерес.
Успех.
2. Координатна трансформация.
3. Трансфер към устройство.
4. Практическо отлагане на терена.
5. Поемане на отговорност за последствията от евентуално несправяне със задачата.
Вероятно търсиш някой да ти обясни всичко в прости стъпки как се прави и като не ти се получи от първите 25 пъти да получиш и правилните напътствия...
Аз лично нямам интерес.
Успех.
Така зададен въпроса отговорът е Да, може да се открие имот, но само толкова.
1. Намирането на актуални координати от агенцията по кадастър (http://www.icadastre.bg) или от CAD файл в дефинирана координатна система най-често КС1970 и съответна зона.
2. Трансформация на координатите към UTM WGS84, 34 или 35 зона, може и в географски координати т.е. географска дължина около 21-30° и географска ширина 41-44°. Няма много програми за трансформации, но за такива цели и свободни програми може да се ползват от секцията за сваляне или http://www.bojkosoft.hit.bg3. Набирате координатите изчислени от предишната точка, и с функции за навигиране намирате имота.
Но за определянето на границите на имота вече ще ви трябват малко по скъпи и сериозни устройства, за да гарантират точното определяне на местоположението на границите. За тази цел ще ви трябват лицензирано лице според ЗКИР.
1. Намирането на актуални координати от агенцията по кадастър (http://www.icadastre.bg) или от CAD файл в дефинирана координатна система най-често КС1970 и съответна зона.
2. Трансформация на координатите към UTM WGS84, 34 или 35 зона, може и в географски координати т.е. географска дължина около 21-30° и географска ширина 41-44°. Няма много програми за трансформации, но за такива цели и свободни програми може да се ползват от секцията за сваляне или http://www.bojkosoft.hit.bg3. Набирате координатите изчислени от предишната точка, и с функции за навигиране намирате имота.
Но за определянето на границите на имота вече ще ви трябват малко по скъпи и сериозни устройства, за да гарантират точното определяне на местоположението на границите. За тази цел ще ви трябват лицензирано лице според ЗКИР.
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.