МКАД КООРДИНАТНА СИСТЕМА 1970 - WGS1984
МКАД КООРДИНАТНА СИСТЕМА 1970 - WGS1984
С каква точност се трансформират координати от координатна система 1970 към WGS 1984 в МКАД
Много точно, без грешка или както искаш
Тъй като няма все още официални параметри на трансформация от КС1970, така че критерий за точност може да ползваш единствено МТРСТранса на М.Николов. Но всеки може да ти твърди, че неговите параметри са най-най-по-верни.
Според мен разликата в точността около 10см в трансформираните координати е вярна. Защото КС1970 е натоварена с множество грешки, прехода от Красовски към WGS84 също е спорен и всичко това се предава в крайния резултат.
Тъй като няма все още официални параметри на трансформация от КС1970, така че критерий за точност може да ползваш единствено МТРСТранса на М.Николов. Но всеки може да ти твърди, че неговите параметри са най-най-по-верни.
Според мен разликата в точността около 10см в трансформираните координати е вярна. Защото КС1970 е натоварена с множество грешки, прехода от Красовски към WGS84 също е спорен и всичко това се предава в крайния резултат.
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.