Здравейте, колеги,
Един въпрос ме мъчи от известно време. След като КВС стана КК с каква точност трябва да се трасират и заснемат границите на ПИ извън урбанизираните територии (земеделски и горски)? Питам ви, защото търся да купя GNSS приемник, с който да трасирам и заснемам в гъсто залесени територии (предимно иглолистна растителност).
Ще се радвам на съвети и мнения.
Точност на КК (неурбанизирани тер.) + GPS
Точност на КК (неурбанизирани тер.) + GPS
Последно промяна от sunshine на Вто Окт 01, 2019 6:16 pm, променено общо 1 път.
"Всяка сила е постигната с търпение и време!" Оноре дьо Балзак
Re: Точност на КК (неурбанизирани тер.) + GPS
Точностите на трасиране са отбелязани в наредбата.
Заснемане на точки с GPS в гора може да се върши, но зависи от търсената точност. Най-често тя е няколко метра по положение и височина.
За това какъв GPS да си купите - ами зависи какво ще вършите с него (какъв тип задачи).
Дайте малко повече информация за това, което мислите да правите и може да ви дадем насоки.
Заснемане на точки с GPS в гора може да се върши, но зависи от търсената точност. Най-често тя е няколко метра по положение и височина.
За това какъв GPS да си купите - ами зависи какво ще вършите с него (какъв тип задачи).
Дайте малко повече информация за това, което мислите да правите и може да ви дадем насоки.