Топологична карта получена от .hgt файловете на НАСА.
Публикувано на: Съб Окт 24, 2020 3:27 pm
В сайта http://www2.jpl.nasa.gov/srtm/ са поместени множество hgt файлове, които дават релефа на планетата. От тези файлове например може да се направи топологична карта на България - и то само указваща надморската височина, т. е. без ненужни в някои случаи други означения.
Имам нужда от подобна карта, но проблемът е, че тези hgt файлове са неизползваеми. Те трябва да се превърнат в картинка за да мога да разпечатам например определени участъци. И тук е проблемът - няма възможност да се конвертират онлайн, а аз не мога да ги конвертирам с програма (като VTBuilder), защото на компютъра който използвам не мога да инсталирам и стартирам desktop приложения. Мога да ползвам само браузър.
Може ли някой да помогне, като за начало от директория https://dds.cr.usgs.gov/srtm/version2_1/SRTM3/Eurasia/ да свали, разархивира N36E025.hgt.zip файла и след това да го конвертира (примерно с предварително инсталирана програма VTBuilder) към някакъв формат на картинка (png/jpg). Това би трябвало да е парче от България.
Имам нужда от подобна карта, но проблемът е, че тези hgt файлове са неизползваеми. Те трябва да се превърнат в картинка за да мога да разпечатам например определени участъци. И тук е проблемът - няма възможност да се конвертират онлайн, а аз не мога да ги конвертирам с програма (като VTBuilder), защото на компютъра който използвам не мога да инсталирам и стартирам desktop приложения. Мога да ползвам само браузър.
Може ли някой да помогне, като за начало от директория https://dds.cr.usgs.gov/srtm/version2_1/SRTM3/Eurasia/ да свали, разархивира N36E025.hgt.zip файла и след това да го конвертира (примерно с предварително инсталирана програма VTBuilder) към някакъв формат на картинка (png/jpg). Това би трябвало да е парче от България.